Ostaje li Amerika dosledna demokratiji na predstojećim izborima?

Saša Dobrijević
1 minuta čitanja
- Reklama -

Preokret na predsedničkim izborima Amerike je nastao kada je Kamala Haris, koja je u trci umesto trenutnog predsednika Sjedinjenih Američkih Država, Džozefa Bajdena, postala kandidatkinja za predsednicu države. Oči većine zemalja sveta, pomno prate dešavanja na političkoj sceni SAD-a, jer Demokratska i Republikanska stranka, one sa najviše potencijala za pobedu, imaju potpuno različite vizije, kada je u pitanju geopolitika.

U poslednjim godinama izborne trke za predsednika Amerike, svet je svedočio turbulentnim događajima kako u predizbornim kampanjama tako i nakon izbora. Još jedan u nizu događaja jeste nova kandidatkinja demokrata, Kamala Haris, koja bi, ukoliko bude izglasana od građana, dobila titulu prve žene predsednice Amerike i nastavila dosadašnju međunarodnu politiku stranke. Sa druge strane pokušaj atentata na Donalda Trampa, izvršen 13. Jula u Pensilvaniji je svakako izazvao pažnju celog sveta, ali i uticao na glasačko telo Amerike.

Prema istraživanjima Kamala Haris ima malu procentualnu prednost, ali ovaj izbor u Americi ima drugačiji princip glasanja.

U prilogu je ekskluzivni intervju za medijski portal “Pravo u centar” sa Džonom Sitilidesom, geopolitičkim strategom  iz „Triology Advisors-a” u Vašingtonu i višim saradnikom Instituta za nacionalnu bezbednost i spoljnu politiku.

Novinar: Saša Dobrijević

- Reklama -

Podeli ovu vest!
Ostavite komentar

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Zabranjeno kopiranje sadržaja!