Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je danas na 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije karipskih država (ACS) u Panami da će međunarodna izložba EXPO 2027 zbližiti Srbiju, Balkan i Karibe.
„EXPO 2027 u Beogradu je jedan od najambicioznijih međunarodnih poduhvata koje je Srbija ikada pokrenula i prva svetska izložba te vrste koja se održava u Jugoistočnoj Evropi. Vidimo je kao jedinstvenu priliku da okupimo vlade, institucije, kompanije, inovatore i mlade ljude iz celog sveta, produbimo postojeća partnerstva i izgradimo nove mostove između regiona i kultura. Posebno smo uvereni da će ovaj značajan projekat zbližiti Srbiju, Balkan i Karibe više nego ikada ranije“, naveo je Đurić na društvenoj mreži Instagram.
On je u govoru na sastanku ACS naveo da Srbija uprkos geografskoj udaljenosti posmatra Karibe i širi region kao prostor sa kojim deli mnoge vrednosti i prioritete.
„Naša saradnja je utemeljena u poštovanju međunarodnog prava, principa suvereniteta i teritorijalnog integriteta, i u snažnoj posvećenosti multilateralizmu“, rekao je Đurić.
Dodao je da se Srbija iskreno raduje što će toplo dočekati države članice ACS sledeće godine u Beogradu.


