Narodna poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) Jelena Milošević je ocenila kao još jednu u nizu zloupotreba vlasti to što je na mitingu vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) u subotu u Beogradu bio postavljen i štand Turističke organizacije Niš.
Na jučerašnjem skupu SNS-a u Beogradu, među stranačkom ikonografijom, uočeni su štand Turističke organizacije Niša i baner opštine Blace, prenele su Južne vesti.
Milošević je u saopštenju navela da je Turistička organizacija javna ustanova čiji je osnivač Grad Niš, te zapitala šta će ta ustanova na bilo kom stranačkom mitingu.
Dodala je da direktor može da ide u slobodno vreme gde hoće, te da to isto mogu da rade privatno i radnici.
Štandovi i zaposleni ne mogu to da rade u ime Turističke organizacije, jer primaju platu od svih građana koji ih finansiraju.
Zapitala je direktora Turističke organizacije Niš Gorana Milosavljevića da li su radnici, njih devet koje je prijavio u viber grupi „Direktori 2025“, išli kao aktivisti SNS, ili kao radnici Turističke organizacije.
Ocenila je da je to još jedna u nizu zloupotreba“, gde vlast, kako je navela, gubi liniju razdvajanja države i stranke, grada i gradskog odbora stranke“.
„Sa strankom mogu da rade šta hoće, njihova je. Sa gradom i gradskim ustanovama ne mogu“, dodala je.


