„Gde su pare Beograđana, na šta troše naš novac. Ovo je drugi rebalans u junu, da li ćemo svaki mesec da imamo po neki. Troše na projekte kao što je ‘Pametan grad’, za nekakve kamere, nekakve softvere. Kad će da objasne Beograđanima šta je taj projekat – da li je to neki ‘Šapićev Štazi’, da li će te kamere da prepoznaju ljude na protestima“, rekla je Mila Popović, u zajedničkom obraćanju ispred zgrade gradske skupštine.
Ona je upozorila da „njihovi investitori zidaju gde hoće i šta hoće, pritiskaju se zaposleni u gradskim preduzećima da dođu na miting Srpske napredne stranke, na subotnji cirkus“.
„Gradonačelnika Aleksandra Šapića baš briga, ne može nikom da se suprotstavi, ionako ne živi u Beogradu. Ali oni odbornici koji će danas glasati da se nastavi pravljenje beton grada od Beograda, oni su tu i ne smeta im da uništavaju zelenilo. Dići će ruku da se 66 hektara prirode u šumi Bajdina poseče da bi njihovi investitori gradili stanove“, navela je Popović.
Takođe je navela da vlast kasni sa isplatama iz budžeta grada a, „hvalili su se preko bilborda, koje smo platili više od 100 miliona dinara, da su socijalno najodgovornija uprava“, navodeći da ne zna ni jednog roditelja koji je dobio novac za besplatne đačke udžbenike.
Upozorila je da se na ulicama Beograda „vodi rat i sprovodi reketiranja“, navodeći da je samo u poslednja dva mesece zabeležno 14 takvih incidenata jer gradom „gazduju bande“.
Poverenik Gradskog odbora Srbija centra za Beograd Petar Bošković ocenio je da je današnja sednica Skupštine grada još jedan odabir „ćaci kadra“ koji vodi Beograd, „jer da je ovo ozbiljna administracija, ne bi se bukvalno na svakoj sednici radio rebalans budžeta“.
„To govori da oni niti znaju gde troše pare, ni zašto ih troše. Dovoljno je reći da ponovo daju 350.000 evra za ove ploče i ovaj Trg Nikole Pašića na kojem stojimo, a koji je maltene juče otvoren. Aleksandar Šapić, na čelu ovog ‘ćaci’ klana koji vlada Beogradom, zaista pojma nema. Njemu su važni kružni tokovi, a on o vozovima, o Mladenovcu i Lazarevcu koji su potpuno odsečeni od Beograda, da ne govorim o liniji Batajnica–Ovča–Lazarevac, ne zna, on nikada nije tamo ni kafu popio“, rekao je Bošković
Naglasio je da Beograd „nikad gori nije bio nego što je sad“ i poručio da će ovu vlast smeniti i „vratiti Beograd Beograđanima“.
Kod ulaza u zgradu Skupštine grada, grupe građana protestovale su protiv seče Bajdina šume, na Mirijevu, uz transparent „Ptice pevaju mi, spas, radost za sve nas, šuma Bajdina“, uz fotografiju Bajdine.
Protestovali su i radnici „Apoteke Beograd“, noseći transparent „suficit grada 9 milijardi, naš deficit 14 plata“. Kod zgrade gradske skupštine istaknut je i trasparent „Zašto je Beograd prljav i urbanistički unakažen“.


