Novi DSS je u saopštenju upitao „kako je moguće da se pošta sa secesionističkim oznakama distribuira u Srbiji i ko im je dostavio adrese Srba“.
„Sasvim je očigledno da režim želi da prikrije i zataška činjenicu da secesionističke vlasti, nakon terora nad Srbima na Kosovu i Metohiji, sada Srbe love i u centralnoj Srbiji i to uz pomoć institucija države Srbije. Zato prethodnih dana zloupotrebljava državne organe i svoje visoke političke funkcionere da daju odgovore na pitanja koje im niko nije postavio u pokušaju da sakrije suštinu svoje kriminalne i izdajničke politike“, saopštio je Novi DSS.
Upitali su i da je pokrenuta istraga o tom slučaju i šta je do sada utvrđeno.
„Aleksandar Vučić se prihvatanjem Francusko-nemačkog sporazuma i Ohridskog implementacionog aneksa obavezao da se Srbija neće protiviti članstvu Kosova u međunarodnim organizacijama. Da li to znači da će, ukoliko secesionističko Kosovo ikada postane član Interpola, Srbi biti hapšeni i isporučivani secesionistima“, upitao je Novi DSS.


