Zbog kvara na električnoj mreži izazvanog nevremenom, došlo je i do manjih problema u vodosnabdevanju, koji su se ogledali u smanjenom pritisku u mreži.
Kako navode iz tog komunalnog preduzeća za portal Magločistač, dežurne ekipe su situaciju stabilizovale korišćenjem agregata.
„Veliki problem izazvala je i količina vode u radu postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, ali su sistemi za odvodnjavanje uspešno obavili svoju funkciju“, navode iz „Komgrad“.
Ekipe tog preduzeća nalaze se na terenu od sinoć u 18 časova, po pozivu vatrogasne službe, i od tada rade na sanaciji porušenih grana i stabala na javnim površinama.
„U centralnom delu grada je sa tri velika stabla izvršeno uklanjanje velikih grana, kako bi se sprečila potencijalna opasnost od njihovog pada i lomljenja. Do ponoći su uklanjana oborena stabla sa kolovoza, koja su ometala normalno odvijanje saobraćaja“, navode iz tog preduzeća.
Kako su dodali, radovi su nastavljeni i danas u ranim jutarnjim časovima, prvenstveno u centralnim delovima grada.
U sanaciji posledica nevremena angažovani su traktor, kamion za sakupljanje granja, hidromek, jedno transportno vozilo, kao i ručni alat.
Prema planu, radovi na sanaciji i čišćenju biće nastavljeni i u narednim danima.


