Studenti u blokadi niškog Univerziteta saopštili su da je njihov kolega sa Pravnog fakulteta pušten na slobodu nakon saslušanja u Prekršajnom sudu i istakli da je reč o njegovom 15. privođenju.
„To jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20 meseci neumorno i istrajno zahtevaju ispunjenje studentskih zahteva“, rečeno je u saopštenju koje je podeljeno na društvenim mrežama.
Prema rečima studenata, njihov kolega sa Pravnog fakulteta je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici, kako tvrde, nije imao hranu i vodu.
Njemu se, dodali su, na teret stavlja vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.


