„Pitanje koje moja stranka sada postavlja je da li sam ja najbolji da je predvodim na sledećim izborima. Čuo sam odgovor moje stranke na to pitanje i prihvatam odgovor u dobroj veri. Svaku odluku koju sam doneo na prvo mesto stavila je zemlju koju volim. Zato podnosim ostavku na mesto lidera Laburističke partije“, rekao je Starmer u obraćanju ispred rezidencije premijera u Londonu.
Dodao je da će na mestu premijera ostati do izbora novog lidera laburista, koji će ga zameniti i na toj funkciji.


